Наша школа


Школа - це будні і свято.
Це уроки цікаві й весь світ!
Рідна школа — це друзів багато.
Це дитинства і юності цвіт!
     
   «Дізнайся – чийого ти славного роду, крокуючи шляхами історії народу», - а чи можливе існування історичного минулого без знань, без освіти? Ні! Тому ми з вами і спробуємо пройти шляхами історичного минулого Олексіївської загальноосвітньої школи! До революції діяла церковно-приходська школа, яка знаходилась на початку села Водяне біля садиби дворянина роду Бошнякових. Там навчались 2 роки.   Радянську владу в Олексіївці було встановлено в  лютому 1918 року.
   Місце знаходження: деревня Олексіївка, поштове відділення Велика Виска, від окружного центру – 18 верст, від районного - 15 верст, а школа: Водяно -Новомихайлівка 1,5 верст.
   В 1920 році розпочалося навчання в Олексіївській трудовій школі, де навчалась 1 група дітей,  в яку входили 26 хлопчиків та 8 дівчат. Навчання відбувалося в панській хаті Шипашів. Кошти виділялися від Окружного відділу народної освіти та селян. Школа мала 3 десятини землі. Навчання здійснювали чоловік і дружина. Чоловік – Микола Маркович Шаргало за національністю українець, 1885 року народження, який закінчив учительську семінарію і на 1924 рік мав педагогічний стаж 20 років. Загальна кількість годин яку він викладав – 27. Заробітна платня на місяць складала - 29 карбованців і 9 копійок. Працюючи вчителем він займав посади: член президії КНС (комітету незаможних селян), член президії СГА (сільськогосподарської артілі), член президії хати – читальні. Нажаль, свідчень про дружину Шаргало не збереглося. Книгозбірні (бібліотеки) не було, лише в 1924 році за кошти селян придбано 20 підручників. Навчальний рік починався в жовтні місяці і закінчувався в кінці квітня. В 1924-1925 роках навчання відбувалось в 3 групах: підготовча група, І група, ІІ група. Для опалення в зимовий період використовувалися голландські печі, в яких топили соломою. Існують свідчення, що на опалювальний сезон було завезено - 9 фур соломи.
    У школі навчалося: 1921 рік – І група: 26 хлопчиків і 8 дівчаток, 1922 рік – І група: 24 хлопчика і 10 дівчат, 1923 рік – І група: 24 хлопчика і 10 дівчаток, 1924 рік – 2 групи: 47 хлопчиків і 15 дівчаток.
   В 1928 році в Олексіївці була побудована школа, яка діяла до 1968 року. Першим директором був Бирзул Петро Дмитрович.
   Із-за великої кількості дітей школа не могла вміщати всіх учнів разом, тому недалеко від основної будівлі знаходились ще два приміщення: окремо - початкові класи та майстерня. За даними алфавітних книг з 01.09. 1949 року по 1968 рік  в школі навчалося більше 1000 учнів.
    В 1930 році в школі було організовано перший піонерський загін. В піонери приймали на зборі загону, який проходив в урочищі лісу Шостаківки. У цій урочистій обстановці першими були прийняті в піонери Дубина Василь Іванович, Гетьман Іван Сергійович, Дубина Микола Іванович, Куйда Олександр Терентійович та ін.
    Виконуючи рішення партії та уряду, про покращення матеріальної бази шкіл, наш колгосп один з перших приступив до будівництва школи. В травні 1966 року розпочалось будівництво нової школи, в якому брали участь не тільки дорослі, а й діти. Ініціаторами почину стали голова колгоспу ім. Горького Іван Андрійович Жиленко та директор Олексіївської школи Федір Архипович Медвєдєв.
     Першого вересня 1968 року в Олексіївці відбулась урочиста лінійка, присвячена початку навчального року. Веселий дзвінок закликав усіх до навчання. З радістю слухали діти привітання вчителів, але погляди були звернуті до великої будівлі, що виросла за літо біля старого приміщення школи. Це новий навчальний корпус. Будівельники не встигли закінчити його спорудження до початку занять.
    Пройшло три з половиною місяці і на подвір’ї нової школи пролунав перший дзвінок. У неділю 15 грудня 1968 року правління артілі та члени будівельної бригади колгоспу імені Горького передали нову школу дітям. Відбулось урочисте вручення ключів від нового приміщення. Директор Олексіївської восьмирічної школи Федір Архипович Медвєдєв отримав від голови колгоспу Івана Андрійовича Жиленка ключі від нової школи, а також провів першу екскурсію по закладу.
   Школа… Світлі просторі кімнати  дивляться широкими вікнами до сонця. У кабінеті хімії виблискують свіжою фарбою спеціальні стільці та парти, є окрема кімната для збереження хімічних реактивів. Кабінет фізики оснащено двома препараторськими, в одній з яких пізніше з’явиться  спочатку один кінопроектор, а пізніше ще один. В інших кабінетах встановлено нові меблі. Учням школи дуже сподобались піонерська кімната та кімната В.І.Леніна, яка була оформлена в стилі музею.
    У приміщенні школи зручні широкі коридори, хоча за основним проектом вони б мали бути дещо вужчими, але втрутився директор школи Медвєдєв Ф.А., який вніс конкретні пропозиції щодо зміни проекту, що були враховані при будівництві.
   Найбільше захоплення у школярів викликав спортивний зал: високий, світлий – такий як будують в містах. В подальшому Олексіївський спортзал часто зустрічатиме гостей та спортсменів, як з району так і з області, адже він забезпечений всім необхідним інвентарем та обладнанням. Це: шведські стінки, мати, бруси, гімнастична колода, гімнастичні кільця, «козел», «кінь», гімнастичний міст, м’ячі – метальні (різної ваги), футбольні, волейбольні, баскетбольні, набивні, скакалки, ядра, спис для метання, гранати, гімнастичні палки, шахи, шашки, тенісні столи, лижі (виготовляли вчителі, учні, батьки), сани, ковзани та ін. Біля спортзалу знаходиться спортивний майданчик, на якому розміщені футбольне, волейбольне, баскетбольне поле, бігові доріжки, стрибкові ями, спортивні снаряди.
     Після екскурсії голова колгоспу І.А.Жиленко сказав: «Як в інституті!».
     Школа розрахована на 300 місць. В ній і зараз навчаються учні Олексіївської загальноосвітньої школи.


Немає коментарів:

Дописати коментар